Diğer tüm formasyonlardan farklı olarak başına buyruk yapısıyla bir V formasyonu, hem oluşurken tanımlanması, hem de dönüş başladığında yakalanması güç bir formasyondur. Çünkü fiyatlar, herhangi bir yöndeki sert ve ölçüsüz hareketini önceden kestirilmesi zor bir noktada sonlandırıp, ulaştığı dip yada tepeden aynı hızda geriye dönmektedirler. Bu yüzden de, diğer dönüş formasyonlarında olduğu gibi düşünecek ve yorumlayacak zaman lüksü vermeyen bu oluşum sırasında tüm verilerin dikkatli incelenmesi ve olabilir en uç mesafelerden pozisyon değiştirmeye yardımcı olacak stratejilerin devreye sokulması gerekmektedir. Formasyonun oluşumu... Genellikle hareketliliği yüksek olan senetlerde rastladığımız bu oluşumlar, var olan trenddeki keskin dönüş hareketleri olduğundan, başlangıç için öncelikle hızla hareket eden bir trende ihtiyacımız vardır. Her iki yönde de görülebildiğinden bu oluşum açısından trendin yönü ise önemli değildir. Hem tepede, hem de dipte aynı kuralsızlıkla hareket edebilir. Ancak yatırımcı ve analist açısından daha önemli olanı ve de can acıtanı her zaman için tepedeki oluşumlardır.
I< <<1 2 3>> >I
© 2013 Tüm hakları saklıdır. Burada yer alan bilgi, yorum ve grafikler ANIL ÖZEKŞİ tarafından yazılmış olan KAZANMA SANATI adlı kitaptan alınarak TEKNİK ANALİZ SANATI adlı siteye aktarılmıştır.Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.
Sermaye Piyasasi Kurulunun Seri : V, No :55 “ Yatırım Danışmanlığı Faaliyetine ve Bu Faaliyette Bulunacak Kurumlara İlişkin Esaslar Hakkinda Teblig’i Uyarinca Yayımlanan Uyarı Notu :"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."
Copyright © 2013 www.teknikanalizsanati.com Tüm hakları saklıdır.